Matsilver den adliga ätten von Rosen

397828

SKEDAR, GAFFLAR, 12 dlr., silver, 18/1900-tal, C. G. Hallberg, Stockholm, 1917 samt Anders Gustaf Millberg (1860-1888/89), Stockholm, 1879 och 1883, av varierande modell, graverade med ätten von Rosens vapen, längd ca 18 cm, vikt ca 565 g

Stötskador, vissa delar ngt sneda

Silver, Temaauktion, Sommar

Monter 20

Budhistorik (9 bud)
2670545
3 200
2670540
2670534
2 800
2670523
2 600
2670522
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.