Spegel sengustaviansk

397762

SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800, överstycke och understycke med infälld gouache, träskuren dekor, orginal bakstycke och spegelglas, ca 193x84 cm

Senare förgyllning, slitage

Speglar

Rum 18

Spegel sengustaviansk

Budhistorik (19 bud)
2670407
11 500
2670404
11 000
2670391
10 500
2670390
10 000
2670388
9 400

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.