Matbord

397701

MATBORD, 1900-talets första hälft, mahogny, rund skiva med oktagonal centralfot, skiva med intarsiainslag, senare extraskiva medföljer för att förstora bordet, höjd ca 76, diameter 140-190 cm

Visst slitage

Rum 5

Matbord

Budhistorik (19 bud)
2669333
6 000
2669332
5 800
2669330
5 600
2669329
5 400
2669328
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.