Thonet

397604

STOLAR, 2 st., 1900-talets början, Thonet, vitmålade, stämplade "THONET AUSTRIA" samt etikettmärkta "THONET WIEN", böjträ, präglade sitsar, sitthöjd ca 47 cm

Senare bemålning, slitage, sprickor

Möbler, Temaauktion, Sommar

Hylla 10

Thonet

Budhistorik (5 bud)
2666931
500
2665216
450
2664768
2663258
2661254

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.