Bord gustaviansk stil

397598

BORD, 1800-talets andra hälft, gustaviansk stil, furu, delvis bronserad träskuren dekor i form av bandfläta och fleuroner, höjd ca 75, diameter ca 128, två iläggsskivor ā ca 50 cm

Senare lagningar, senare bronsering, stödbjälkar för iläggskivor saknas

Möbler, Matbord

Rum 13

Bord gustaviansk stil

Budhistorik (40 bud)
2668430
11 500
2668424
11 000
2668420
10 500
2668423
10 500
2668420
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.