Tallrikar i silver Frankrike Charles Harleux

397597

CHARLES HARLEUX, 1 par djupa tallrikar, silver/950, sekelskifte 1900, Frankrike, Paris, konturerad kant, pålödd dekor i form av släktvapen under krona, höjd ca 3, diameter ca 25 cm, vikt ca 1600 g

Slitage/repor, bottnar med personnummermärkning

Silver, Temaauktion, Sommar

Budhistorik (2 bud)

2663631
6 400
2660392
6 200

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.