Claës Giertta modell Paris för Mema

397596

CLAËS GIERTTA, 36 dlr., silver, "Paris" (modellen formgavs 1958), Mema Guld & Silver, 1960/70-tal, bestående av; 12 gafflar, 12 knivar samt 12 skedar, knivarnas blad i rostfritt stål, längd ca 17-18,5 cm, totalvikt ca 1400 g

Smärre bruksslitage

Silver, Temaauktion, Sommar, Temaauktion

Monter 10

Budhistorik (18 bud)
2668457
6 400
2668456
6 200
2668450
6 000
2668455
6 000
2668450
5 400

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.