Skrivbord Kina

397585

SKRIVBORD, Kina, tidigt 1900-tal, bemålat trä med krederad dekor, höjd ca 75, 97x50 cm

Delar av dekoren borta, bruks- och åldersrelaterat slitage

Möbler, Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 6

Skrivbord Kina

Budhistorik (1 bud)

2660752
2016-07-22 14:40:41

2016-07-29 kl 19:27
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.