Ljuskrona

397580

LJUSKRONA, 1800-talets slut, behängd med olikslipade prismor, delvis äldre, för sex ljus, höjd ca 80, diameter ca 53 cm, senare elektrifierad

Slitage, ljusarmar något sneda

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona

Budhistorik (25 bud)
2668287
5 000
2668246
4 800
2668285
4 800
2668246
4 600
2667660
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.