Tallrikar 1800-tal handmålade

397579

TALLRIKAR, 1800-tal, 7 dlr, handmålad dekor av barn och blommor, delvis förgylld dekor, konturerad kant, diameter ca 20 cm, medföljer 4 tallrikar med skador och lagningar

Slitage, enstaka nagg förekommer

Keramik/Porslin, Temaauktion, Sommar

Tallrikar 1800-tal handmålade

Budhistorik (8 bud)
2667661
650
2662762
600
2667062
550
2662762
500
2666715
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.