Stig Fyring oljemålning föreställande Hötorget

397543

STIG FYRING (1934-2015): Motiv av Hötorget med fontänskulpturen Orfeusgruppen av Carl Milles framför Konserthuset , signerad och daterad Stig Fyring den 3 augusti 1999, blandteknik på duk, ca 300x200 cm

Ändringar/tillägg
300x200 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 3

Budhistorik (2 bud)

2668230
2664302

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.