Tallrikar skål Edouard Honoré Paris

397527

TALLRIKAR, SKÅL PÅ FOT, 9 dlr., porslin, 1800-tal, Frankrike, Paris, Edouard Honoré, polykrom dekor av blommor, guldbård, delvis märkta "Anciennes Maison Daguty Edouard Honoré a Paris", diameter ca 22-23, höjd 10 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Temaauktion, Sommar

Monter 10

Budhistorik (10 bud)
2668312
1 600
2668189
2667647
1 400
2668188
1 400
2667647

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.