Takarmatur Svend Aage Holm tillskriven

397513

SVEND AAGE HOLM, tillskriven, takarmatur, Holm Sørensen & Co., Danmark 1950-tal, stomme i vitlackerad plåt och teak, direkt och indirekt ljus, höjd ca 49 cm

Smärre slitage

Belysning, Taklampor, Design, Temaauktion

Rum 7

Budhistorik (17 bud)
2667994
1 800
2667930
1 700
2667874
1 600
2667855
2667615

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.