Ole Wanscher matbord för Fritz Hansen

397496

OLE WANSCHER, matbord, Fritz Hansen, Danmark 1944, modell 1913, valnöt med kantrand i mahogny, etikettmärkt 1944 modell 1913, höjd ca 76, diameter 120 cm, två sekundära iläggsskivor vardera 50 cm medföljer

Ytligt slitage, mindre repor

Möbler, Matbord, Design

Rum 2

Budhistorik (12 bud)
2666872
2666144
2666568
2666144
950
2666364
900

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.