Fällbord Jacob Sjölin

397459

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, no 1440, fanerat med alrot, höjd ca 73, diameter 92 cm

fällmekanismen förstärkt/kompletterad, mitten fläck, slitage

Rum 7

Fällbord Jacob Sjölin

Budhistorik (29 bud)
2668691
2667650
2 800
2666766
2 600
2666215
2 400
2662458

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.