Alexander Calder färgserigrafi

397433

ALEXANDER CALDER (1898-1976), Composition, signerad och numrerad Calder 52/125, färgserigrafi, ca 81x54 cm

Proveniens: Stockholms Auktionsverk, Moderna november 1999, auktionsnummer 873

Konst, Grafik, Temaauktion, Sommar

Rum 9

Budhistorik (10 bud)
2665880
8 600
2667348
8 400
2665880
8 000
2660725
7 000
2660724
6 600

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.