Bojan Kina 1900-tal

397432

BOJAN med LOCK, porslin, Kina, 1900-tal, emaljdekor föreställande lotusblommor, fåglar och kalligrafi, höjd ca 24 cm

Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion, Sommar

Bojan Kina 1900-tal

Budhistorik (21 bud)
2667360
1 900
2667391
1 800
2667360
1 700
2667388
1 600
2667360
1 400

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.