Axel Erdmann oljemålning

397397

AXEL ERDMANN (1873-1954): "Anna i fiskarhamnen",
signerad och daterad Ax. Erdmann Stockholm 1902, ā tergo med påskrift "Doktor Erik Stridsberg / Nybrogatan, olja på pannå, ca 42x35 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 24

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (8 bud)
2666178
2666175
2665548
2664241
700
2664069
600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.