Silverföremål 1900-tal

397395

SILVERFÖREMÅL, 1900-tal, silver, delvis graverad dekor, bestående av: skål, kåsa, invändigt förgylld, sked, druvsax (delvis rostfritt stål), sockertång, uppläggningssked, tårtspade, sombrero märkt Mexico, kaffesked, längd ca 10-20, höjd ca 3-7,5 cm, total vikt exklusive druvsax ca 535 g, medföljer 6 tårtgafflar i nysilver modell Olga

Slitage, smärre bucklor

Silver

Silverföremål 1900-tal

Budhistorik (9 bud)
2665938
2 400
2660400
2665937
2660400
2665934
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.