Slagbord 1700-tal barock

397392

SLAGBORD, 1700-tal, barock, oval skiva, bemålat i rött och svart, låda i sargen, höjd ca 76, 135x57 cm, bordsskiva, 60 cm, total längd 177 cm

Ett ben med avslag, slitage, senare bemålning

Möbler, Allmoge

Rum 6

Slagbord 1700-tal barock

Budhistorik (14 bud)
2667276
4 800
2667018
3 600
2667005
3 200
2667004
2666616

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.