Brännvinsskål silver

397391

BRÄNNVINSSKÅL, silver, 1700-tal, invändigt förgylld, godronnerad samt dekor med kerub och grotesque, oidentifierade stämplar, längd inklusive handtag ca 14 cm, vikt ca 75 g

Silver, Temaauktion, Sommar

Brännvinsskål silver

Budhistorik (12 bud)
2665610
6 600
2664493
6 400
2664397
6 200
2664397
5 400
2664491
5 200

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.