Hängskåp i allmoge

397380

HÄNGSKÅP, 1700-tal, allmoge, daterat 1792, bemålat i grönt med blomsteruppsättning, höjd ca 83, 66x37 cm

Slitage, maskstunget, nyckel finns

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge, Temaauktion, Temaauktion

Rum 14

Hängskåp i allmoge

Budhistorik (23 bud)
2666927
6 000
2666928
5 800
2666927
5 600
2666923
5 400
2666914
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.