Smycken i bärnsten

397379

BÄRNSTENSMYCKEN, bestående av halsband med slipade opaka stenar samt ett med mindre stenar armband i försilvrad metall med tre slipade stenar med s.k. sunspangles, längsta halsbandet ca 56, armbandet diameter ca 5,5 cm

Mindre nagg, slitage.

Guld/Smycken, Temaauktion, Sommar

Monter 20

Smycken i bärnsten

Budhistorik (2 bud)

2662282
950
2662270

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.