Tårtspade smörknivar i silver

397373

TÅRTSPADE, silver, 1800-tal, Frankrike, monogramgravyr, SMÖRKNIVAR, 6 st, 1900-talets första hälft, sterlingsilver/pärlemor, Sheffield, James Dixon & Sons, i etui, längd ca 12,5-28,5 cm

Smärre slitage, tårtspade med senare skaft samt bristning

Silver

Monter 14

Tårtspade smörknivar i silver

Budhistorik (7 bud)
2658326
700
2665738
650
2658326
600
2661285
550
2658326
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.