Penselvas

397353

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av fågel i körsbärsträd samt kalligrafi i emaljfärger, sepia och järnoxid, bård av växtslingor i underglasyrblått, höjd ca 29 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion, Sommar

Hylla 5

Penselvas

Budhistorik (62 bud)
2667249
11 000
2667248
10 500
2667240
10 000
2667247
10 000
2667240
9 800

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.