Puderstol

397318

PUDERSTOL, 1700-talets andra hälft, ryggen med svarvade stolpar, målad i engelskt rött, sittdyna klädd i brunt skinn, höjd ca 72,5 cm

Renoverad, slitage, smärre skador

Möbler, Övriga möbler

Rum 11

Puderstol

Budhistorik (16 bud)
2666305
3 400
2666207
3 200
2666033
2666032
2 800
2666031
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.