Ljusstakar i par gustavianska

397280

LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, Johan Petter Fagerström (1798-1837/45) Kalmar 1818, klockat postament på fyrkantig fot och räfflad kolonn, lösa ljusmanschetter, höjd 23 cm

Skador, bucklor, mindre del av på pipan saknas

Diverse, Belysning, Metall

Ljusstakar i par gustavianska

Budhistorik (11 bud)
2664220
2663820
1 900
2663819
1 800
2663817
1 700
2658791
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.