Punishment pictures

397273

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Kina, 1800-tal): (12) sk Punishment pictures, akvarell på rispapper, monterade i block, blocket ca 9,5x13 cm

Slitage, smärre fläckar

Konst, Äldre måleri, Orientaliskt

Punishment pictures

Budhistorik (17 bud)
2664764
2664578
2664763
2664578
950
2664482
900

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.