Kräftskål Gustavsberg

397266

SKÅL, flintgods, 1900-tal, Gustafsberg, snäckformad med motiv av kräfta, ca 25x25 cm

Slitage, krackelering

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Temaauktion, Sommar

Kräftskål Gustavsberg

Budhistorik (12 bud)
2664213
2664245
2664213
750
2664244
700
2664213
650

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.