Dalahästar bl a Sven Wittgren

397259

DALAHÄSTAR, 10 st, varav en utförd av Sven Wittgren 1940-tal (höjd 18 cm) samt G A Olsson och Yngve Tjäder, 4 mindre höjd 2-4, 3 mellanstora höjd 9-13 samt 3 större höjd 14-18 cm

Bruksslitage

Diverse, Allmoge

Monter 12

Dalahästar bl a Sven Wittgren

Budhistorik (19 bud)
2665090
2665088
1 400
2665086
1 300
2665084
2665083

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.