Gjutjärnsurnor

397247

GJUTJÄRNSURNOR (2 st) 1900-tal, svartmålade med reliefdekor, höjd ca 54, diameter ca 39 cm

Rostangrepp, bruks och åldersrealterat slitage.

Diverse, Trädgård, Temaauktion, Sommar

Rum 4

Gjutjärnsurnor

Budhistorik (7 bud)
2660405
2 600
2660331
2 400
2660404
2660331
1 600
2659823

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.