Brevlåda

397211

BREVLÅDA, målat gjutjärn, tidigt 1900-tal, reliefdekor, höjd ca 113, bredd 42 cm

Proveniensen; Oskarshamn

Lås saknas, bruks och åldersrealterat slitage.

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sommar

Rum 4

Brevlåda

Budhistorik (31 bud)
2665260
8 800
2665166
8 600
2665259
8 400
2665166
8 200
2665258
8 000

Slutpris SEK:
8 800
843 EUR, 990 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.