Dalahästar

397182

DALAHÄSTAR (5 st), 1900-talets mitt varav en är en gris som sparbössa, en häst uppborrad för ljus, skuret och bemålat trä, höjd mellan ca 11-18,5 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 12

Dalahästar

Budhistorik (5 bud)
2664808
500
2664762
450
2662786
2662570
2659503

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.