Snidade figurer bl a CJ Trygg

397162

CARL JOHAN TRYGG (1887-1954): Mansfigur, undertill signerad CJ Trygg, snidat och delvis bemålat trä, höjd ca 27 cm, 2 figurer, varav en signerad L Larsson, höjd ca 14,5-15,5 cm

Lagning

Konst, Skulpturer

Snidade figurer bl a CJ Trygg

Budhistorik (1 bud)

2664071
2016-07-25 20:52:58

2016-07-25 kl 20:55
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.