Porslin

397138

HUTSCHENREUTER, tallrikar, 9 st, skål, askfat, porslin, 1900-tal, handmålade, signerade EW, med motiv från Lido, Djurgården omkring 1840, diameter ca 27 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Keramik/Porslin

Monter 11

Porslin

Budhistorik (15 bud)
2663792
900
2663778
850
2663447
2663777
2663447
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.