Tennbehållare 1800-tal

397134

HÄMTARE, 2 st, tenn, 1800-tal, med gravyr SPR 1870 och undertill med stämpel i form av vapensköld resp monogram i dekorativ oval MV JH, höjd ca 28 resp 26 cm

Bucklor, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.

Metall

Monter 13

Tennbehållare 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
2664123
900
2664122
850
2664120
2663995
750
2663900
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.