Kina figurscener

397124

VASER, SKÅL, 3 dlr., porslin, Kina, 1900-talets början, varierande dekor i emaljfärger av figurscen, blommor samt kalligrafi, höjd 6-28 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Kina figurscener

Budhistorik (38 bud)
2666896
6 800
2666825
6 600
2666786
6 400
2664331
6 200
2666783
6 200

Slutpris SEK:
6 800
651 EUR, 765 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.