Bägare Lars Boye Stockholm 1782

397120

BÄGARE, silver, Lars Boye (1762-1784/1795) Stockholm 1782, välvd fot, svisselerad dekor, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 501 g

Fotring med äldre lagningar, mindre bucklor

Silver

Monter 11

Budhistorik (10 bud)
2662549
6 200
2661237
6 000
2661237
5 400
2656424
5 200
2661236
5 000

Slutpris SEK:
6 200
591 EUR, 665 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.