Ljuskrona i bemålade blommor

397112

LJUSKRONA, 1900-tal, för 8 ljus, polykromt bemålad och bronserad plåt, dekor i form av blommor och blad, höjd ca 70, diameter 80 cm

Slitage, smuts

Belysning, Ljuskronor, Metall, Temaauktion, Temaauktion

Ljuskrona i bemålade blommor

Budhistorik (17 bud)
2662911
5 200
2663895
5 000
2662911
4 800
2663893
4 600
2662911
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.