Månbord 18/1900-tal

397110

MÅNBORD, betsad furu, omkring 1900, ben i betsad björk, stavlimmad sarg, svarvade ben, höjd ca 76, diameter 108 cm, 2 iläggskivor med sarg vardera 50 cm medföljer

Bruksslitage

Rum 10

Månbord 18/1900-tal

Budhistorik (11 bud)
2664547
2 600
2664546
2 400
2664545
2662960
2664543
1 900

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.