Tyskt allmogeskåp

397103

SKÅP, Tyskland, allmoge, bär datering 1803, bemålat med geometrisk dekor, dörrspegel med kompassros, bakomliggande 3 hyllplan, konformade fötter, höjd ca 190, 107x51 cm

Slitage, skador, ställvis omfattande, låset kärvar, renoverad, kompletterad, nyckel finns att hämta i Utlämningen

Rum 14

Tyskt allmogeskåp

Budhistorik (13 bud)
2662964
4 400
2661094
4 200
2661823
2661094
3 400
2661822
3 200

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.