Spegel med konsolbord

397095

SPEGEL med konsolbord, 1800-talets andra hälft, blandstil, slagmetall med blankförgyllningar, träskuren dekor av blommor, samt rullverksornamentik, profilerad skiva, bordet delvis försilvrat, spegeln ca 117x80 cm, bordet ca 80, 96x38 cm

Senare marmorerad pdf-skiva, torrsprickor, bruksslitage, smärre dekorbortfall

Speglar

Rum 6

Spegel med konsolbord

Budhistorik (21 bud)
2662851
3 200
2662850
2 600
2662842
2 400
2662435
1 300
2661982

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.