Spegel med träskuren dekor

397084

SPEGEL, 1700 / 1800-tal, träskuren dekor av akantusblad och rocailler, delvis genombruten, belagd med slagmetall samt blankförgylld, ca 59 x26 cm

Smärre dekorbortfall, bruksslitage

Speglar, Temaauktion, Sommar

Spegel med träskuren dekor

Budhistorik (38 bud)
2663037
8 000
2663042
7 800
2663037
7 600
2663040
7 400
2663037
7 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.