Madonnakrona

396969

MADONNAKRONA, förgyllt silver, 4 stjärnformationer med hängande gula droppformade stenar samt dekor med fasetterade vita och lila stenar, Wilhelm Sandberg, Ängelholm 1896, höjd ca 13,5 cm, diameter 9,5 cm, vikt ca 197 g

Stenar med hack och skador

Guld/Smycken

Kundcenter

Madonnakrona

Budhistorik (6 bud)
2660510
4 200
2654880
2654880
3 600
2654879
3 400
2654878

Slutpris SEK:
4 200
401 EUR, 451 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.