Pokal Seseman i silver

396968

POKAL, silver, Carl Fredrik Seseman (1781-1819), Arboga, 1808, fotring med vridna knäckar, tremblerad dekor av kartuscher, graverade initialer, höjd ca 22, vikt ca 405 g

Gravyr, repor, spår av förgyllning

Silver

Pokal Seseman i silver

Budhistorik (13 bud)
2659841
3 800
2661635
3 600
2659841
2658999
2657199

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.