Viinkoppar med fat

396956

VINKOPPAR med FAT, 3+4+2, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått resp famille rosefärger, samt utsida på samtliga med café au lait glasyr, höjd ca 3,5-4,5 cm

Stjärnspricka på en av de fyra faten, smärre enstaka nagg kan förekomma

Orientaliskt, Porslin

Viinkoppar med fat

Budhistorik (7 bud)
2660636
2 800
2659847
2 600
2659249
2 400
2659249
2658932
450

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.