Vas Kina porslin kalebassformad

396942

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformad, dekor av reserver i relief av blommor, växtslingor samt stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 27 cm

Något sned, mynningen med lagning

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion, Sommar, Temaauktion

Monter 9

Budhistorik (12 bud)
2661897
2661962
2661897
900
2661960
850
2661897
700

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.