Äldre grafik

396932

JOSEPH WAGNER (1706-1780): efter Marco Rizzi italienskt landskap, etsning på blågrönt papper med mindre handgjorda detaljer i tusch, Francesco Bartolozzi (1727-1815): efter Giovanni Castiglione, biblisk scen, sepiafärgad etsning, båda ramade och glasade, den förra med en gustaviansk ram från 1700/1800-talet, bildytornas mått ca 29x41 respektive 26x40 cm

Mindre fläckar, Castiglione med spricka i glaset

Äldre grafik

Budhistorik (1 bud)

2660107
2016-07-21 20:42:06

2016-07-23 kl 16:00
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.