Soffa och karmstolar louis xvi-stil

396921

SOFFA, KARMSTOLAR, 4 st., betsad bok, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, träskuren dekor av bl.a fleuroner, klädsel i tyg, sitthöjd ca 44 cm, soffans längd ca 137 cm

Slitage, lagningar, senare klädsel, en karmstol med avbrutet bakben

Budhistorik (15 bud)
2661928
4 200
2661534
2661532
3 400
2659397
3 200
2659396

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.