Marc Chagall affisch

396892

MARC CHAGALL (1887-1985): "Rider on a red horse", affisch i färglitografi, signerad i trycket, tryckt av Mourlot, 1976, bladyta, ca 67x45 cm

Något fläckad och gulnad

Rum 22

Marc Chagall affisch
Budhistorik (13 bud)
2661768
2661767
3 800
2661766
3 600
2661760
3 400
2661759
3 200

Slutpris SEK:
408 EUR, 474 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer